Instructables

mekatronik    7 Aralık 2014    Yorum Yok    Mekatronik

Instructables,insanların el emeği harcayarak kendi imkanlarıyla yaptığı projeleri adım adım görsellerle destekleyerek anlattığı,diğer kullanıcıların bu projeleri yorumlayıp oylayabildiği muhteşem bir internet sitesi. (1)

Instructables,kullanıcıların kendi imkanlarıyla yaptığı projeleri adım adım görsellerle destekleyerek anlattığı,diğer kullanıcıların bu projeleri yorumlayıp oylayabildiği muhteşem bir internet sitesi.2005 yılında Eric Wilhelm ve Saul Griffith tarafından kendin yap elektonik ve mekanik cihazlar üzerine kurulan bu site 2011 yılında Autodesk firması tarafından satın alınmış.Şimdi ise yüz binlerce üyesi ile çeşitli kategorilerde binlerce proje bulunuyor.

Kolayca bulunan malzemeler ile Tesla’nın kendi adını verdiği muhteşem bobinini,Tony Stark’ın göğsüne yerleştirdiği ark reaktörünü,tek dokunuşla bir bardak suyu buza çevirebilen sodyum asetatı ya da arduino kullanarak sesiniz ile kontrol edebileceğiniz bir robotu bu sitede paylaşılan projelerden öğrenerek ev ortamında yapabilirsiniz.

tesla-bobini-yapimi-evde-kendin-yaprsz_ark-reaktörü-iron-man-demir-adamsodyum-asetat-yapimiarduino-ses-kontollü-robot

 

Ayrıca Instructables‘in Android,iOS ve Windows mağazalarında bulunan uygulamaları mevcut.

Bu yazı 7 Aralık 2014 tarihinde mekatronik tarafından Mekatronik kategorisi altında yazılmıştır. Bu yazıda belirlenen anahtar kelimeler şunlardır;, , , , , , , , , ...

Yorum yazın

avatar