Mekatronik TV’de Bu Hafta

mekatronik    13 Aralık 2014    Yorum Yok    Mekatronik

Akıllı Ultrasonik Sandviç Dilimleyici

Aslında sandviç dilimlemek kolay bir iş olsa da büyük bir şirket için her gün binlerce sandviç dilimlemek oldukça zahmetli.Geliştirilen robot sayesinde yüzlerce sandviç çok kısa sürede dlimlenebiliyor.

Quattro Paralel Robot

Yüksek hız gerektiren paketleme,üretim,montaj,malzeme kullanma gibi uygulamar için geliştirilen Quattro Robot dünyanın en hızlı endüstriyel robotlardan biri.Paralel robotlarda bütün eyleyiciler beraber çalıştığından, daha fazla güç elde edilebiliyor ve programlanan görev çok kısa sürede gerçekleştirilebiliyor.

Zano Drone

6.5cm x 6.5 cm boyutlarında ve 55 gram olan Zano’nun,5 megapiksel HD video kaydetme özelliği,10-15 dakika uçuş süresi bulunyor.Otomatik takip etme özelliğinin yanında iOS ve ya android işletim sistemlerinden kolayca kontrol edilebiliyor.

Amazon’un Depolarında Robotlar Çalışıyor

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon oldukça büyük boyutlarda depolara sahip.Her gün alınan binlerce sipariş’in müşterilere ulaşması için depodaki işler robotlar tarafından hızlıca yapılıyor.

Bu yazı 13 Aralık 2014 tarihinde mekatronik tarafından Mekatronik kategorisi altında yazılmıştır. Bu yazıda belirlenen anahtar kelimeler şunlardır;, , , , , , , , , , , , , , ...

Yorum yazın

avatar