Online Elektronik Devre Tasarım Siteleri – 1

mekatronik    23 Aralık 2014    Yorum Yok    Elektronik

Elektronik devre çizeceğimiz zaman yanımızda isis,eagle,kicad gibi programlar olmayabilir.Tarayıcı üzerinden hiçbir şey indirmeye gerek kalmadan kolayca elektronik devre çizebilir ve analiz edebilirsiniz.

DoCircuits

do-circuit-online-devre-tasarim-png-pdf-analiz-dc-ac-dogru-akim-alternatif-sitesi

Ücretsiz ve ayrı bir indirme gerektirmeyen online çizim ve simulasyon aracı.Bu site ile devre simulasyonu yapabilir,devrenizin analizini görebilirsiniz.Ayrıca yaptığınız devreyi png olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


 

CircuitLab

online-devre-programsiz-cizim-sitesi-png-jpg-pfg-kayit

 

Elektronik devre simulasyonu için en kolay sitelerden bir tanesi.Devreyi bir çok farklı parametreyle analiz edebilir,devrenizi png,pdf,eps,svg uzantıları ile kayıt edebilirsiniz.Diğer araçlar gibi ücretsiz ve kurulumsuz.


 

PartSim

part-sim-online-tarayici-devre-analiz-grafik-dalga-ucretsiz-transitor-diyot-digikey

Bu site ile devrenizde kullanmak istediğiniz malzemeyi digi-key arama motoru ile bularak devrenize ekleyebilirsiniz.Partsim ile devrenizi AC,DC olarak analiz edebilir ve pdf,png uzantıları ile bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.Bu sitenin ayrı bir özelliği ise devrenizi grafiksel olarak analiz edebilmeniz.

Bu yazı 23 Aralık 2014 tarihinde mekatronik tarafından Elektronik kategorisi altında yazılmıştır. Bu yazıda belirlenen anahtar kelimeler şunlardır;, , , , , , , , , , , , , , , , , ...

Yorum yazın

avatar