Python Programlama Dili Ders Notları Ve Eğitim Videoları

mekatronik    11 Aralık 2014    Yorum Yok    Yazılım

Python pek çok dile kıyasla daha kolay öğrenebilen bir programla dilidir.Python programlarının en büyük özelliklerinden birisi, C ve C++ gibi dillerin aksine, derlenmeye gerek olmadan çalıştırılabilmeleridir. Python’da derleme işlemi ortadan kaldırıldığı için, bu dille oldukça hızlı bir şekilde program geliştirilebilir.

Python programlama dili pek çok farklı işletim sistemi ve platform üzerinde çalışabilir. GNU/Linux, Windows, Mac OS X, BSD, Solaris, AIX, AROS, AS/400, BeOS, MorphOS, S60, iPOD, iPhone, Android ve adını dahi duymadığınız pek çok ortamda Python uygulamaları geliştirebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir işletim sisteminde yazdığınız bir programı, üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan veya ufak değişikliklerle başka ortamlarda da çalıştırılabilirsiniz.

Python ile sistem programlama, kullanıcı arabirimi programlama, ağ programlama, uygulama ve veritabanı yazılımı programlama gibi birçok alanda yazılım geliştirebilirsiniz.

Django, Zope uygulama sunucuları, YouTube ve orijinal BitTorrent istemcisi, Pardus Linux dağıtımı Python kullanan önemli projelerden bazılarıdır. Ayrıca Google, NASA ve CERN gibi büyük kurumlar da Python kullanmaktadır.

Eğer Python programlama diline yeni başlıyorsanız Python3’ü öğrenmeniz daha doğru olacaktır.

Python2 ve Python3 arasındaki temel farklar hakkındaki yazıyı görüntülemek için tıklayınız.

Python 2x Eğitim Videoları – Erdem Kalyoncu

Python 2x Eğitim Videoları – Güray Yıldırım

Python 2x Ders Notları PDF,EPUB,KLAVUZ

Python 3x Ders Notları PDF,EPUB,KLAVUZ

Bu yazı 11 Aralık 2014 tarihinde mekatronik tarafından Yazılım kategorisi altında yazılmıştır. Bu yazıda belirlenen anahtar kelimeler şunlardır;, , , , , , , , , , ...

Yorum yazın

avatar