Ücretsiz 7 Adet Baskı Devre Çizim Programı

mekatronik    17 Şubat 2015    2 Yorum    Elektronik

Baskı devre çizimi genelde bilgisayar programları ile yapılıyor.Kolay ve hızlıca baskı devre yapabileceğiniz en çok kullanılan ücretsiz 7 program açıklaması ve indirme adresleriyle bu yazımızda.

1.PCBWEB

Hızlı ve kolay kullanımlı çizim aracı ile çok sayfalı şema tasarımı yapabilirsiniz.Program dahilinde Digi-Key malzeme kataloğu bulunmaktadır,böylece devrenizde kullanacağınız malzemeleri kolayca bulabilirsiniz.

pcbweb-devre-cizim-siteleri

2.Zenit Pcb

Profesyonel baskı devre çizimi için mükemmel bir program.Esnek kullanım kolaylığı ile kısa sürede devre tasarlayabilirsiniz.

zebit-pcb-cizim-programi-ucretsiz

 

3.FreePcb

Windows işletim sistemleri için üretilmiş açık kaynaklı pcb çizim programıdır.Profesyonel kalitede işler için tasarlanmış,öğrenilmesi ve kullanılması kolay bir yazılımdır.1-16 kat bakır katman sağlarken 60 inç boyutunun üstünde çizimlere izin vermektedir.

free-pcb-programi

4.TinyCad

Yüklü gelen sembol kütüphaneleri ile devre tasarımına bir şey yüklemeden başlayabilirsiniz.TinyCad ile çizdiğiniz devreleri doğrudan yazdırabilir ya da Word ve Png olarak paylaşabilirsiniz.tiny-cad-cizim-programi

5.Express PCB

İlk defa baskı devre çizecekler için ideal kolay ve hızlı pcb çizim programı.

express-pcb-hizli

6.DesignSpark PCB

Dünyanın en erişilebilir elektronik devre çizim programıdır.Kolay kullanımı ile,baskı devre işleminin zorluğunu önemli ölçüde azaltmak için tasarlanmıştır.design-park-pcb-program-download

7.Kicad

Kütüphanede olmayan bir bileşeni kolayca kütüphane editörü ile kolayca ekleyebileceğiniz , kullanımı kolay,linux işletim sistemlerinde çalışabilen açık kaynaklı bir çizim programıdır.

kicad-cizim-programi

Bu yazı 17 Şubat 2015 tarihinde mekatronik tarafından Elektronik kategorisi altında yazılmıştır. Bu yazıda belirlenen anahtar kelimeler şunlardır;, , , , , , , , , , , , , , ...

2
Yorum yazın

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
vividme Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
vivid
Ziyaretçi
vivid

EasyEDA(https://easyeda.com/) kullanması bedava olan, internet ve bulut tabanlı bir devre tasarım programı. Program tüm işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışabiliyor. İnternet ve bulut tabanlı olmasından dolayı bilgisayarınıza herhangi bir dosya indirmeden veya kurulum yapmadan rahatllıkla kullanabiliyorsunuz.

me
Ziyaretçi
me

kolay bir program için fritzingi öneririm